Новини

23.03.2018
АНОНС. Концерт народної духовної музики "Помишляйте, чєловєци"

Концерт народної духовної музики «Помишляйте, чєловєци…» відбудеться за участі фольклорних ансамблів «Божичі» та «Многая лєта», і дитячого фольклорного ансамблю «Райгородок». У програмі прозвучать псальми (народні духовні піснеспіви) з різних регіонів України.

 

Псальми – це народні пісні релігійного змісту, в яких творчо осмислюється та розвивається вчення Ісуса Христа, а також подаються приклади християнського життя. Період звучання псальмів тісно пов’язаний з часом Великого Посту, коли з’являється прекрасна нагода підсилити горіння своєї внутрішньої духовної лампадки і в її світлі подивитися на власне життя, з його скорботами та радощами, провалами та підйомами, а в цьому всьому уздріти любов Милосердного Господа, який готовий завжди прийняти до Себе, як батько свого блудного сина, і допомогти у будь-яку складну хвилину. Потрібно лише повірити...

 

Фольклорний ансамбль «Многая лєта» створений у Київському Національному університеті культури і мистецтв на кафедрі народнопісенного виконавства у 2008 році. Керівником колективу є етномузиколог, етноспівачка, ст. викладач кафедри Ганна Коропніченко. До складу ансамблю входять студенти КНУКіМ.

Ключовими у репертуарі гурту є твори духовного змісту – старовинні літургічні піснеспіви, записані від сільських клірошан, та псальми з різних регіонів України. Основним напрямком роботи є відтворення традиції пісенного виконавства Полісся та Середньої Наддніпрянщини.

 

Дитячий фольклорний ансамбль «Райгородок» створено у 2010 році. Очолює цей гурт керівник фольклорного ансамблю «Божичі» Сусанна Карпенко. Основу репертуару колективу складають календарні та ліричні пісні з різних регіонів України. На концерті учасники «Райгородка» виконають псальми з нотного збірника П.Демуцького «Ліра і її мотиви», записані ним на Київщині на межі ХІХ-ХХ ст.

 

Вхід на концерт за вхідним квитком до музею: дорослі – 30 грн., школярі, студенти, пенсіонери -10 грн.