Про гурт

Звідки пішла назва "Божичі" - достеменно невідомо. Одні кажуть, що назва гурту походить від імені язичницького бога Божича - бога молодості, покровителя Коляди. А як ансамбль було створено на свято Коляди-Різдва (7 січня 1999 року) молодими людьми – то й назва його відти. Версія ця красива, але не зовсім відповідає нашому світогляду.
Інші кажуть, що "Божичі" - це Божі люди або Божі діти. Нам подобається це потрактування, адже мета нашої діяльності – доносити людям Божественне одкровення, закладене у кожному творі народної музики. За нашим глибоким відчуттям, фольклор – це те, що пов’язує нас напряму із нашими предками, із силами Землі. А, мабуть, перша пісня була підслухана людиною у ангелів ще в Едемському саду.
Коли ми були у Грузії і там зустрічалися з гурійським митрополитом Іосебом, він сказав: "Народна пісня відкриває людині шлях до Бога" - і ми з ним абсолютно згодні.
Хрещеною мамою ансамблю ми вважаємо професора кафедри музичного фольклору Національної музичної академії України ім. П. Чайковського Олену Іванівну Мурзину, за святковим різдвяним столом якої і виникла ідея створення ансамблю.

Наш ансамбль вивчає та відтворює старовинну пісенну та танцювально-інструментальну традицію, яка де не де ще збереглась по селах та хуторах України, але зникає з катастрофічною швидкістю. Одним з основних напрямків діяльності Божичів, без якого ми б не мали свого обличчя, є фольклорно-етнографічне експедиційне обстеження сіл України. Влітку основний акцент збирацької діяльності зроблений на байдаркові експедиції річками України.
Учасники Божичів побували у фольклорно-етнографічних експедиціях у більшості областей України: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Луганській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Чернігівській і навіть записували кримськотатарський фольклор у АР Крим. І ми продовжуємо їздити і їздити в експедиції. 
Незважаючи на таку широку географію наших експедиційних інтересів, ансамбль спеціалізується на відтворенні співочої традиції Лівобережної України.

Окремою ділянкою нашої роботи є дослідження народних танців. Для того, аби навчити танцювати сільські народні танці якомога більше людей, Божичі створили 21 січня 2005 року "Школу традиційного народного танцю" - перший в Україні постійно діючий клуб автентичного народного танцю. Наша "Школа танців" функціонує на базах Національного центру народної культури "Музей Івана Гончара" та Культурно-мистецького центру Національного Університету "Києво-Могилянська Академія". Керівником "Школи танців" є один з керівників Божичів – Ілля Фетисов.